Saxofonist en componist Frans Vermeerssen is een veelzijdig musicus met een brede belangstelling. Naast zijn succesvolle Frans Vermeerssen Trio was hij oprichter en bandleider van diverse andere bands, zoals All Ears, No Can Do en Talking Cows, om er maar een paar te noemen. Verder speelde hij in tal van andere bekende improbands, waaronder Bik Bent Braam, Reeds & Deeds en het Willem Breuker Collectief, en niet te vergeten een aantal groepen uit het rijke Groninger jazzverleden, zoals de Noodband, zijn TamTamFanfare en Baritone Madness.
Hij toerde over de hele wereld en deed met zijn Frans Vermeerssen Trio, Reeds & Deeds en de gelegenheidsband Feerwerd Forward Hot Five (ter gelegenheid van het 5-jarig bestaan van Jazz in Feerwerd) of all places eerder ook Feerwerd aan!
Vermeerssen was docent aan het ArtEZ conservatorium in Arnhem, geeft workshops en is bovendien oprichter en dirigent van het Fries Project Orkest, dat zich richt op een mengvorm van diverse muziekstijlen en culturen en waarvoor hij composities en arrangementen schrijft. Daarnaast schreef hij theatermuziek voor Werk in Uitvoering en werk voor fanfares, waaronder ook voor het lokale muziekgezelschap De Eendracht uit Ezinge, dat tegenwoordig haar basis heeft in Feerwerd.
Niet vreemd dat hij onlangs weer een heel nieuw project aanging, waarbij hij experimenteerde met het samplen van geluiden voor het maken van soundtracks, die hij vervolgens gebruikte voor een aantal composities. Dit resulteerde in een unieke reeks van vier stukken voor solo-instrument en soundtrack, gebaseerd op vier klassieke albums van het Miles Davis Quintet uit de jaren 50: Workin’, Relaxin’, Cookin’ en Steamin’.
Naast Frans Vermeerssen op tenorsax worden deze composites uitgevoerd door Carla Costeira (altsax), Karoun Baghboudarian (cello) en Aljosja Buijs (piano).
De composites zijn als volgt opgebouwd:
Workin’ – altsaxofoon: Carla Costeira
Relaxin’ – cello: Karoun Baghboudarian
Cookin’ – tenorsaxofoon: Frans Vermeerssen
Steamin’ – piano: Aljosja Buijs
Kaartjes